Bilişim çalışanları olarak bu yıl 1 Mayıs’ta Taksim’deydik. 1 Mayıs 2011 BİÇDA için bir ilkti, bilişim çalışanları “Yaşasın 1 Mayıs, Meydanlardayız” diyerek BİÇDA pankartı ardında ilk kez yürüdüler.

Biz bilişim çalışanları beyaz yakalı ayrıcalığı yalanlarını, göz boyamalarını fırlatıp attık, işçi olduğumuz bilinci ile hareket ederek işçi sınıfının bir parçası olduğumuzu göstermek, işçi sınıfının sesine güç vermek için 1 Mayıs’a geldik, “Yaşasın Sınıf Dayanışması” diye haykırdık.

1 Mayıs sabahı saat 9′da TMMOB kortejinin ardında, BİÇDA pankartımızı açtık. Bilişimin özgür beyinlerce özgür ortamlarda yapılması için uğraşan diğer bilişim dernekleri; Alternatif Bilişim Derneği ve Linux Kullanıcıları Derneği ile birlikte “Özgür Dünya Özgür Yazılım” diyerek yürümeye başladık.

Kortejimiz alanda istediğimiz ilgiyi gördü, adımızın meydanlarda duyrulması coşkumuzu artırdı. “Bilişim çağında dayanışma ağında birleşelim!” sloganımızı bu coşkuyla daha gür söyledik.

Güvencesiz, kuralsız çalışma hayatımız 1 Mayıs hazırlıklarımızı bile zorlaştırmıştı. Ama herşeye rağmen bizler BİÇDA’ya inanarak mesai saatlerimizden arta kalan zamanda hazırlıklarımızı tamamlamıştık. “Patronun Kölesi, PC’nin Klavyesi Değiliz!”, “Haftasonlarımı Geri İstiyorum!”,  “6 Saatlik İş Günü İstiyorum!” sloganlarımız büyük çoğunluğu bu şartlarda çalışan BİÇDA’lılarca büyük bir istekle dile geldi.

Bizler örgütlülüğün gücünü, dayanışmanın ve mücadelenin zaferini biliyor ve inanıyoruz. Bu yüzden “Yaşasın örgütlü mücadelemiz” dedik, bu yüzden Casper işçisi arkadaşlarımıza yalnız değilsiniz diye seslendik.

Meydana geldikten sonra Taksim Gezi Parkı’nda pankartımızı tekrar açarak BİÇDA’yı ve bilişim çalışanını ilgilenenlere anlattık. Bilişim işçisini BİÇDA’da örgütlenmeye davet ettik.