Tüm malvarlığını satıp Apple mağazalarında bulunan tüm ürünleri alarak, yılın tüketici ödülünü kazanan Ankaralı Osman, karısı ve çocukları tarafından da terkedilince zor günler geçiriyor.

Geçtiğimiz yıl, Ankara’nın Hallaçlı köyünde yaşayan Ankaralı Osman lakabıyla bilinen Osman Tosunoğlu, yıllardır kullanmış olduğu Nokia 3310 marka telefonunu boşayıp, iPhone 4S almak için elma bahçesini sattı. iPhone 4S ile mutlu bir birliktelik sağlayan Ankaralı Osman iPhone’nundan internete bağlanamayınca, telekom ile görüşerek köyüne internet bağlanması için dilekçe vermişti. İnternet isteğine olumsuz cevap verilen Ankaralı Osman, köy ahalisini örgütleyerek meclis önünde oturma eylemi gerçekleştirdi. Bakanlıktan da olumlu yanıt alamayınca Kızılay Meydanı’ndaki Emek İş Hanı’nın 24. katına çıkarak intihar etmeye kalkıştı. Köyüne internet bağlanmazsa canına kıyacağını söyleyip Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ı sorumlu olmaya davet etti. Yetkililerin bütün çabalarına rağmen ikna edemediği Ankaralı Osman, Bakan Yıldırım’ın olay mahalline bizzat gelerek köye internet ulaştırılması sözünü vermesi üzerine intihardan caymıştı.

Geçtiğimiz aylarda köye internet bağlantısı gelmesiyle, Apple ürünlerini yakından takip eden Ankaralı Osman, 75 dönüm patates tarlasını, 70 kök elma ağacı bulunan tarlasını, 3 ineğini ve 15 tavuğunu satarak Apple mağazasındaki tüm ürünleri alma çılgınlığını yaşadı. Ve bu hareketiyle uluslararası alışveriş sitesi amazon.com’dan yılın tüketici ödülünü aldı. Fakat bütün malvarlığını satıp beş parasız kalan Ankaralı Osman, karısı ve çocukları da terk edince, yapayalnız kalarak Ankara sokaklarında Apple ürünleriyle zor günler geçiriyor.