İş görüşmesi mülakatlarında cinayete sebep veren İnsan Kaynakları mülakat sorularına bir yenisini daha eklendi. Bu sabah bir iş görüşmesine giden yeni mezun Celal Doğan adlı bir kişiden mülakat esnasında takla ve göbek atması istendi. Günlerdir Türk medyasında fırtına gibi esen İç İşleri Bakanı İdris Naim Şahin’in bilgeliği kurumsal firmalara ilham kaynağı olup, firmaların yeni strateji geliştirmelerine sebep oldu.

Bu sabah olay mahallinde, sorulabilecek tüm mülakat sorularına sıkıca hazırlanmış bir şekilde TEDAŞ firmasında görüşmeye giden Celal Doğan, tüm mülakat sorularını başarıyla cevapladı. Fakat mülakat sonlarına gelince insan kaynaklarından yöneltilen “Şirketimizde ne kadar çalışmak istiyorsunuz?” sorusuna “Çok çalışmak istiyorum!” cevabını veren Celal Doğan’a “Madem ki bizimle bu kadar çok çalışmak istiyorsunuz o zaman bir takla ve göbek atında görelim.” söylemi karşısında histerilere kapılan Celal Doğan; kıravatını gevşetip, gömleğinin iliklerini üstten hafifçe açtı. Ceketi beline atıp, baba yadigarı Türk sanat müziğinin ekollerinden Adnan Şenses misali döktürerek işe alınmaya hak kazandı. 153. denemesinde olumlu sonuçlanan iş görüşmesini anında kariyer.net’te tüm Türkiye ile paylaştı.

İnsan kaynaklarındaki bu yeni strateji değişikliğinin haberini alan sertifika kurumları arasında kıyasıya rekabet başladı. Bilge Adam ve BT-Akademi kurumlarının, eğitmen olarak peşine düştükleri Adnan Şenses ve dansöz Asena’yı kurumlarına dahil etme savaşı epey kızıştı. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz. 

Ayrıca geçtiğimiz aylarda, bir buçuk yıl önce Motorola firmasında iş görüşmesine gidip insan kaynakları tarafından hala bir dönüş olmadığı için, defalarca intihara teşebbüs eden, hastaneye kaldırılan ve psikolojik tedavi gören Mahmut Işık’ın, doktorlar tarafından yapılan basın açıklamasında, sağlık durumunun iyiye gittiği ifade edildi.