Bilişim suçları söyleşimizden sonra, söyleşiye katılanlarla birlikte Kadıköy Yurtiçi Kargo Şubesi önünde direnişte olanlar işçilere destek ziyaretinde bulunduk.

İş yerinde emeklerinin sömürülmesi karşısında birlikte durabilmek için, sendikalı olmaya karar veren Yurtiçi Kargo işçileri, bu haklı taleplerinden dolayı işten çıkarıldıklarını ifade ettiler. Konuştuğumuz işçilerin hepsi 10 yıldan uzun süredir Yurtiçi Kargo’da çalışmış, hatta işçilerden biri 19 yıl hizmet vermiş. Gittikçe kötüleşen çalışma şartlarının ve maaşlarının düzeltilmesini talep eden işçiler, bu taleplerinden sonra yıllarca süren emeklerine bakılmadan tek kalemde çizilip, kapının önüne konmuşlar.

Yurtiçi Kargo işçileri, emekleri sayesinde on yıllarca ayakta kalan, zenginliğine zenginlik katan şirketin, işçilerin emeğini ve taleplerini görmezden gelmek istediğini belirttiler. İşçiler emeklerinin ve haklı taleplerinin arkasında direnerek durmasıyla ve aynı işyerinde, aynı iş kolunda ve farklı iş kollarında çalışanların desteğiyle haklarını elde edecekler.

Bilişim çalışanları olarak bizler de Yurtiçi Kargo işçilerine destek vereceğiz. Özellikle internet ortamında seslerini duyurmak için bilgilerimizi kullanmaya ve paylaşmaya devam edeceğiz.