Her gün olduğu gibi yine koşar adım bilgisayarlarımızın başına gidiyoruz. Peki bu bilgisayarları üreten ve donatan çalışma arkadaşlarımızın durumundan ne kadar haberdarız?

Casper Bilgisayar, işçilerinin fedakarlık ve emekleriyle kazandığı teknoloji dünyasındaki yerine ve 40 m2’lik atölyesinden 34500 m2’lik plazasına giden yola karşılık; yıllardır vadetmesine rağmen sosyal haklarda ve ücretlerde iyileştirme yapmamıştır. Anayasal haklarını kullanarak DİSK bünyesinde Birleşik Metal-İş üye olan işçilere de, işten atarak yanıt vermiştir. Şu anda işinden olan 7 kişiyle birlikte Casper İşçileri, Ümraniyedeki plazalarının önünde dayanışmalarını sürdürmektedirler.

Bilgisayar üreten ve donatan arkadaşlarımızın başına gelen bu haksızlık daha önce tıpkı bizler gibi bilgisayar kullanarak üreten başka arkadaşlarımızın da başına geldi; IBMSabah-AtvAkbank ve Vodafone de olduğu gibi…

ŞİMDİ SIRA KİMDE?!…

Haklarımıza yöneltilen saldırılar karşısında bilgisayarı üreten ve donatan işçilerle , işyerlerinde onu kullanan beyaz yakalı işçilerin ortaklığı hepimize güç katacaktır.

BANK-SENPEPÇMÇ-DERBİÇDA olarak bizler;
Bütün çalışma arkadaşlarımızı Casper İşçileriyle dayanışmaya ve Casper işvereni çalışanların yasal haklarını tanıyana kadar Casper ürünlerini satın almamaya, aldırtmamaya çağırıyoruz.