Merhaba;

Korsan Parti mail grubunu takip ederken dayanışma ağınızla karşılaştım. İki gündür fırsat buldukça siteyi inceliyorum. Gerçekten birilerinin böyle bir girişimde bulunması beni çok mutlu etti.

Özellikle deneyimleri okuduktan sonra "ben hiç bir şey yaşamamışım" diyebilirim. Zaten henüz çok gencim ve her şeyin başındayım. Burada okuduklarım belki beni bu işi yapmaktan bile vazgeçirebilir. Aslında işimi çok seviyorum... Kendi küçük deneyimimi anlatayım bende:

Bir firmada aylık 300 lira gibi komik bir rakamla staja başlamıştım. Paranın önemi yoktu zaten. Ben kendimi geliştirmek istiyordum sadece. İyi bir sistemci olmak için uğraşıyordum ve açıkça bunu zevk alarak yapıyordum. Hala işimi seviyorum.

Kısa zamanda ortama alışmıştım. Tüm stajyerler oranın personelinden daha çok çalışıyorduk ve önümüze gelen her işi yaptığımız için zamanla her kulvarda at koşturduk. Yeri geliyor donanımsal problemlerle uğraşıyor, yeri geliyor sistem kuruyor, yeri geliyor kullanıcı sorunlarıyla ilgileniyor, yeri geliyor sistem odasına kablo çekiyorduk. Stajyer olmamıza rağmen çoğu zaman 11-12 ye kadar çalışıyorduk. Üstelik iş yerinde personellerden çok biz kalıyorduk. (Normalde mesai 18:00 da bitiyor). Zaman içerisinde bizim departmanın müdürü beni fark etmiş olacak ki yanıma gelip stajın sonunda benimle çalışmak istediğini söyledi. Sonrasında diğer 6 stajyerin idaresini bana verdi. Gelen işleri, projeleri, pek çok helpdesk sorununu sanki oranın personeliymişim gibi bana devretti. Ben üniversiteyi İzmir’de okumak istiyordum. Ancak müdürle böyle bir konuma gelince "eğer kalacağım kesinse üniversiteyi İstanbul’da okuyayım" dedim. Konuştuk ettik ve İstanbul’da bir üniversiteye, ikinci öğretim pozisyonunda yerleştim. Peki sonra ne oldu? Müdür tam olarak bilmediğim bir olay nedeniyle istifa etti. Yeni bir müdür geldi. Beni fark etmeyi bırakın adımı bilmez. Gerçi kimsenin bilmez. Çok ilgilendiği yok çünkü. Benim stajım bitti ve postalandım. Şuan İzmir’de olmam gerekirken (4 yıl bunun hayalini kurdum) İstanbul’da, ikinci öğretim olarak okuyorum. Başka bir iş bulamadığım için de ailemle pek çok sorun yaşadım. Henüz çok genç olmama rağmen, daha iş hayatına tam giriş yapmış bile sayılmazken, tüm geleceğimi etkileyen böyle bir deneyim yaşadım.